Weather forecast - Bivacco Fiamme Gialle
Weather forecast Bivacco Fiamme Gialle:
Updated: 13. 04. 2026 06:34
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,99 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| -4 °C |
| 0,86 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -4 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -4 °C |
| 0,99 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -4 °C |
| 1,76 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,29 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| -4 °C |
| 0,19 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| -2 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -2 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| -3 °C |
| 0,49 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -4 °C |
| 0,13 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,24 |
| Cloud cover: | 93% |
|
| 5h |
 |
| -3 °C |
| 0,26 |
| 95% |
|
| 8h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| -1 °C |
| 0,3 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| -1 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 78% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 47% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 60% |
|
| 5h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 98% |
|
| 8h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 1 °C |
| 0,19 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 0,19 |
| 88% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0,09 |
| 75% |
|
| 20h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 72% |
|
| 23h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 71% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 67% |
|
| 5h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 70% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 69% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0,03 |
| 65% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 0,03 |
| 70% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 20h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 59% |
|
| 23h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 70% |
|
Weather forecast for the location Bivacco Fiamme Gialle. Bivacco Fiamme Gialle is a bivouac in the Dolomites mountain range (
Italy) at an altitude of 3005 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Campitello di Fassa (Val di Fassa - FlyingCam),
Moena (Cima Uomo),
Passo san Pellegrino,
San Martino,
San Martino di Castrozza (Ces),
San Martino di Castrozza (Cigolera),
San Martino di Castrozza (Cima Rosetta),
San Martino di Castrozza (Malga Valcigolera),
San Martino di Castrozza (Passo Rolle),
San Martino di Castrozza (Punta Ces),
San Martino di Castrozza (Via Passo Rolle),
San Pellegrino (Col Margherita),
Tre Valli
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website