Weather forecast - Čelkov vrh
Weather forecast Čelkov vrh:
Updated: 11. 05. 2026 02:41
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 40% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 4,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 1 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 19% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 19% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 5,21 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 2,83 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 1,29 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 2,6 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 2,6 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 1,6 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 8 °C |
| 2,19 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 2,19 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 1,9 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 1,4 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 2,09 |
| 100% |
|
Weather forecast for the location Čelkov vrh. Čelkov vrh is a mountain in the Goriško, Notranjsko and Snežniško hribovje mountain range (
Slovenia) at an altitude of 1106 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Ajdovščina,
Col,
Col,
Črni vrh nad Idrijo,
Dolenje,
Idrija,
Idrija (Town square),
Idrija - Godovic, Zala,
Javornik,
Medvedje Brdo,
Mlake,
Mrzli Log,
Otlica,
Podnanos,
Predjama,
Vipava,
Zala
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website