Weather forecast - Cima della Rosetta
Weather forecast Cima della Rosetta:
Updated: 16. 05. 2026 12:07
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,45 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -6 °C |
| 0,05 |
| 96% |
|
| 8h |
 |
| -6 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| -1 °C |
| 0,3 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0,15 |
| 97% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 87% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 92% |
|
| 5h |
 |
| -3 °C |
| 0,05 |
| 88% |
|
| 8h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -1 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -1 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0,22 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 98% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,1 |
| Cloud cover: | 96% |
|
| 5h |
 |
| -3 °C |
| 0,3 |
| 94% |
|
| 8h |
 |
| -1 °C |
| 0,22 |
| 95% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0,4 |
| 91% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 0,47 |
| 95% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0,47 |
| 89% |
|
| 20h |
 |
| -1 °C |
| 0,2 |
| 92% |
|
| 23h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 95% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 93% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 92% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0,17 |
| 96% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0,27 |
| 96% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 0,27 |
| 88% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0,22 |
| 61% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 45% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 27% |
|
Weather forecast for the location Cima della Rosetta. Cima della Rosetta is a mountain in the Dolomites mountain range (
Italy) at an altitude of 2743 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Campitello di Fassa (Val di Fassa - FlyingCam),
Falcade,
Garés - Canale d'Agordo,
Imèr di Primiero - Trentino,
Moena (Cima Uomo),
Moena - San Pellegrino Pass,
Passo san Pellegrino,
Piana di Falcade,
Primiero San Martino di Castrozza,
San Martino,
San Martino di Castrozza (Ces),
San Martino di Castrozza (Cigolera),
San Martino di Castrozza (Cima Rosetta),
San Martino di Castrozza (Malga Valcigolera),
San Martino di Castrozza (Passo Rolle),
San Martino di Castrozza (Punta Ces),
San Martino di Castrozza (Via Passo Rolle),
San Martino di Castrozza - Dolomites,
San Pellegrino (Col Margherita),
Tre Valli,
Ziano di Fiemme
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website