Weather forecast - Dragov dom na Homu
Weather forecast Dragov dom na Homu:
Updated: 16. 05. 2026 16:13
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,09 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 8 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 19% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 17h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 40% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 23h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 40% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 1,49 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 13 °C |
| 1,49 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 13 °C |
| 1,49 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 1,49 |
| 20% |
|
| 23h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 11 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 10 °C |
| 0,06 |
| 75% |
|
| 8h |
 |
| 14 °C |
| 0,13 |
| 87% |
|
| 11h |
 |
| 15 °C |
| 0,16 |
| 94% |
|
| 14h |
 |
| 15 °C |
| 0,16 |
| 98% |
|
| 17h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 90% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 89% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 78% |
|
Weather forecast for the location Dragov dom na Homu. Dragov dom na Homu is a mountain in the Posavsko hribovje and Dolenjska mountain range (
Slovenia) at an altitude of 607 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Celje (swimming pool),
Celjska koča,
Lahomšek,
Letališče Celje (Letališče Levec),
Marno,
Medlog,
Mrzlica,
Petrovče,
Ribnik Vrbje,
Šentrupert,
Trbovlje,
Vransko,
Žalec
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website