Weather forecast - Frčkova planina
Weather forecast Frčkova planina:
Updated: 14. 05. 2026 16:39
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 48% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0,16 |
| 62% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,5 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 2 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 1 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 4 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 80% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 47% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0,03 |
| 72% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0,03 |
| 87% |
|
| 14h |
 |
| 14 °C |
| 0,03 |
| 92% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 92% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 87% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 93% |
|
Weather forecast for the location Frčkova planina. Frčkova planina is a mountain pasture in the Julian Alps mountain range (
Slovenia) at an altitude of 1335 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Belska planina (Svečica),
Bled,
Dovje,
Gozd - Martuljek,
Hrušica,
Jesenice,
Koča na Golici,
Koča na Gozdu,
Kranjska Gora (rotating webcam),
Kredarica,
Lake Bled,
Lake Jasna,
Mihov dom na Vršiču,
Mittagskogel/Kepa,
Mojstrana (cesta v Vrata),
Moste,
Obrne (HE Soteska),
Pokljuka,
Triglav glacier,
Viševnik,
Zgornji Goreljek (Pokljuka)
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website