Weather forecast - Gamsspitzl
Weather forecast Gamsspitzl:
Updated: 13. 05. 2026 16:51
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -11 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 95% |
|
| 5h |
 |
| -11 °C |
| 0 |
| 67% |
|
| 8h |
 |
| -8 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 11h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 14h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| -6 °C |
| 0,77 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -8 °C |
| 0,81 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,45 |
| Cloud cover: | 92% |
|
| 5h |
 |
| -10 °C |
| 0,27 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| -8 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -12 °C |
| 1,08 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -12 °C |
| 0,82 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -13 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,52 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -13 °C |
| 0,06 |
| 85% |
|
| 8h |
 |
| -9 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -8 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -8 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -8 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -8 °C |
| 0,83 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -10 °C |
| 0,55 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,39 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| -10 °C |
| 0,63 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| -9 °C |
| 0,52 |
| 98% |
|
| 11h |
 |
| -8 °C |
| 0,27 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| -7 °C |
| 0,16 |
| 90% |
|
| 17h |
 |
| -7 °C |
| 0,1 |
| 84% |
|
| 20h |
 |
| -10 °C |
| 0,03 |
| 67% |
|
| 23h |
 |
| -11 °C |
| 0 |
| 55% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -13 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 48% |
|
| 5h |
 |
| -12 °C |
| 0 |
| 32% |
|
| 8h |
 |
| -9 °C |
| 0 |
| 37% |
|
| 11h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 47% |
|
| 14h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 72% |
|
| 17h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 71% |
|
| 20h |
 |
| -8 °C |
| 0 |
| 45% |
|
| 23h |
 |
| -10 °C |
| 0 |
| 45% |
|
Weather forecast for the location Gamsspitzl. Gamsspitzl is a mountain in the Stubai Alps mountain range (
Austria) at an altitude of 3051 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Becherhaus,
Bockkogel - Schrankogel,
Bremer Hütte,
Daunjoch,
Eisgrat (Stubaier Gletscher),
Gossensass (Pflersch),
Hochgurgl,
Hochgurgl (Top Mountain Crosspoint),
Ladurnerhütte,
Ladurns,
Neustift (Fernau Bergstation),
Neustift (Fernau Mittelstation),
Neustift (Murmele Bergstation),
Neustift (Schaufeljoch Bergstation),
Neustift - Hochstubai (Übungsland Krössbach),
Oberissalm in the Stubaier Oberbergtal,
Ridnaun - Resort Taljörgele,
Sulzkogel,
Volderau,
Wannenkogel
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website