Weather forecast Golek:
Updated: 14. 05. 2026 16:39
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 1,49 |
| 80% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0,29 |
| 80% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,5 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0,29 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 11h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 14h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 79% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 31% |
|
| 8h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 15% |
|
| 11h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 38% |
|
| 14h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 73% |
|
| 17h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 72% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 81% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 85% |
|
Weather forecast for the location Golek. Golek is a mountain in the Pohorje, Dravinjske gorice and Haloze mountain range (
Slovenia) at an altitude of 769 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Dramlje,
Lukanja (Vodna vas),
Mislinja,
Mislinja,
Rogla,
Rogla (apartments Dandi – Jurgovo),
Rogla (Hotel Natura),
Rogla (Mašin Žaga),
Rogla (Ostruščica),
Škedenj,
Slatina,
Spodnje Stranice,
Sveti Trije Kralji (Hotel Jakec),
Sveti Trije Kralji (Pohorje),
Tepanje,
Vrhole pri Slovenskih Konjicah,
Zima
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website