Weather forecast Gomba:
Updated: 13. 05. 2026 16:51
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 14% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 67% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 17h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 20h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 15 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 14h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 15 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 15 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 14 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 14 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 80% |
|
| 5h |
 |
| 14 °C |
| 0,29 |
| 80% |
|
| 8h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 16 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 16 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 15 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 15 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 15 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 14 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 14 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 15 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 15 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 15 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 15 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0,06 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 98% |
|
| 11h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 92% |
|
| 14h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 67% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 5% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 2% |
|
Weather forecast for the location Gomba. Gomba is a mountain in the Prekmurje mountain range (
Slovenia) at an altitude of 290 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website