Weather forecast - Gora (Sveti Lovrenc)
Weather forecast Gora (Sveti Lovrenc):
Updated: 11. 05. 2026 07:02
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 4,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 11h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 79% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 2,99 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0,96 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0,96 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,73 |
| Cloud cover: | 97% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 1,29 |
| 98% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 2,26 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 2,26 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 1,09 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 2,46 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 6 °C |
| 3,35 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 4,29 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Gora (Sveti Lovrenc). Gora (Sveti Lovrenc) is a mountain in the Goriško, Notranjsko and Snežniško hribovje mountain range (
Slovenia) at an altitude of 1019 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Barnica,
Col,
Col,
Črni vrh nad Idrijo,
Ivanje selo,
Javornik,
Logatec,
Lom,
Mačkovec,
Medvedje Brdo,
Mrzli Log,
Nanos (Pleša),
Podnanos,
Postojna,
Predjama,
Razdrto,
Rebrnice,
Štampetov most,
Studenec,
Tankovski most,
Unec
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website