Weather forecast - Gr. Winterleiten See (Seetal Alps)
Weather forecast Gr. Winterleiten See (Seetal Alps):
Updated: 13. 05. 2026 06:40
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| -9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 12% |
|
| 23h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 5% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 33% |
|
| 5h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 91% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -3 °C |
| 3,88 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -4 °C |
| 2,67 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,65 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -4 °C |
| 0,38 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0,29 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 1 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0,69 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 0,92 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,48 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -3 °C |
| 1,07 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0,31 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0,1 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 0,1 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0,02 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 84% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 75% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 76% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 81% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 73% |
|
| 20h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 67% |
|
| 23h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 32% |
|
Weather forecast for the location Gr. Winterleiten See (Seetal Alps). Gr. Winterleiten See (Seetal Alps) is a lake in the Lavanttal Alps mountain range (
Austria) at an altitude of 1840 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website