Weather forecast - Gradišče above Žažar
Weather forecast Gradišče above Žažar:
Updated: 13. 05. 2026 06:39
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 80% |
|
| 5h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 82% |
|
| 14h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 50% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 1% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 96% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 85% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 94% |
|
| 14h |
 |
| 14 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 13 °C |
| 1,5 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0,16 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 0,03 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,26 |
| Cloud cover: | 98% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0,42 |
| 76% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0,86 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 0,74 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 0,72 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 2,14 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 2,72 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 1,56 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,78 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0,34 |
| 98% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0,66 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 0,66 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0,18 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 98% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 80% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 69% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 50% |
|
| 11h |
 |
| 15 °C |
| 0,04 |
| 51% |
|
| 14h |
 |
| 15 °C |
| 0,1 |
| 55% |
|
| 17h |
 |
| 14 °C |
| 0,1 |
| 76% |
|
| 20h |
 |
| 11 °C |
| 0,08 |
| 94% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0,08 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Gradišče above Žažar. Gradišče above Žažar is a mountain in the Polhograjsko hribovje and Ljubljana mountain range (
Slovenia) at an altitude of 547 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Bevke,
Brezovica,
Brezovica pri Borovnici,
Brezovica pri Ljubljani,
Dragomer,
Gorenja vas,
Ljubljana Brdo,
Ljubljana Kozarje,
Log pri Brezovici,
Logatec,
Lom,
Lučine,
Medvedje Brdo,
Pasja ravan,
Planina nad Vrhniko,
Polhov Gradec,
Šentjošt nad Horjulom,
Sinja Gorica,
Smrečje,
Štampetov most,
Tankovski most,
Verd,
Vrhnika,
Vrhnika,
Vrhnika (Mantova),
Vrhniški klanec,
Žiri
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website