Weather forecast - Hohe Munde - western peak
Weather forecast Hohe Munde - western peak:
Updated: 19. 05. 2026 12:22
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,1 |
| Cloud cover: | 80% |
|
| 5h |
 |
| -12 °C |
| 0 |
| 41% |
|
| 8h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 1,5 |
| 40% |
|
| 20h |
 |
| -6 °C |
| 0,01 |
| 97% |
|
| 23h |
 |
| -8 °C |
| 0,01 |
| 97% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,1 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -7 °C |
| 0,24 |
| 98% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 2 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| -5 °C |
| 2,3 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -7 °C |
| 0,6 |
| 95% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,5 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| -8 °C |
| 0 |
| 62% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 49% |
|
| 23h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 82% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 18% |
|
| 5h |
 |
| -8 °C |
| 0 |
| 37% |
|
| 8h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 1% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 1% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 3% |
|
| 17h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 8% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 29% |
|
| 23h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 37% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 21% |
|
| 5h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 22% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 10% |
|
| 11h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 17% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 30% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 23% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 13% |
|
Weather forecast for the location Hohe Munde - western peak. Hohe Munde - western peak is a mountain in the Northern Limestone Alps mountain range (
Austria) at an altitude of 2662 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
AlpspiX - Osterfelderkopf,
Biberwier (Marienbergbahn),
Biberwier - Marienbergbahnen,
Biberwier - Mittelstation Biberwier,
Ehrwald,
Ehrwald (Ehrwalder Alm - FlyingCam),
Ehrwald (Golfclub Zugspitze),
Ehrwald (Zugspitze - FlyingCam),
Ehrwalder Alm,
Ehrwalder Wettersteinbahn Bergstation,
Eibsee,
Feldernalm,
Golf Club Zugspitze-Tirol Ehrwald-Lermoos,
Grainau (Zugspitzdorf Grainau),
Grainau - Germany,
Hausberg,
Kreuzeck,
Kreuzjoch,
Kühtai,
Leutasch,
Meilerhütte,
Mieminger Plateau,
Mösern,
Mösern in Tirol,
Rotmoos Alm,
Scharnitz,
Seefeld,
Seefelder Joch,
Sonnalpin,
Telfs,
Zugspitz Resort, Ehrwald - Tyrol,
Zugspitze
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website