Weather forecast - Hom above Celje
Weather forecast Hom above Celje:
Updated: 15. 05. 2026 06:17
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,3 |
| Cloud cover: | 80% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 1,49 |
| 80% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0,3 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 17h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 20h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 14h |
 |
| 16 °C |
| 0,29 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 26% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 57% |
|
| 23h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 93% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 97% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 93% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 0,3 |
| 97% |
|
| 11h |
 |
| 14 °C |
| 0,3 |
| 94% |
|
| 14h |
 |
| 15 °C |
| 0,4 |
| 93% |
|
| 17h |
 |
| 13 °C |
| 0,4 |
| 62% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 44% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 61% |
|
Weather forecast for the location Hom above Celje. Hom above Celje is a mountain in the Posavsko hribovje and Dolenjska mountain range (
Slovenia) at an altitude of 570 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Celje (swimming pool),
Celjska koča,
Dramlje,
Lahomšek,
Letališče Celje (Letališče Levec),
Marno,
Medlog,
Mrzlica,
Petrovče,
Ribnik Vrbje,
Šentrupert,
Žalec,
Zima
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website