Weather forecast - Javorč
Weather forecast Javorč:
Updated: 14. 05. 2026 16:39
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 19% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 66% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,5 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 1,49 |
| 80% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 6 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 5 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 0,29 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 0,06 |
| 72% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0,13 |
| 70% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 0,23 |
| 74% |
|
| 14h |
 |
| 12 °C |
| 0,23 |
| 72% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 0,06 |
| 90% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 96% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 97% |
|
Weather forecast for the location Javorč. Javorč is a mountain in the Polhograjsko hribovje and Ljubljana mountain range (
Slovenia) at an altitude of 901 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Blegoš,
Cerkno,
Cerkno,
Davča,
Dom na Slajki,
Gorenja vas,
Idrija,
Idrija (Town square),
Idrija - Godovic, Zala,
Kladje,
Lučine,
Medvedje Brdo,
Pasja ravan,
Planina nad Vrhniko,
Planinska koča Mrzlk,
Polhov Gradec,
Šentjošt nad Horjulom,
Smrečje,
Stari vrh,
Travnik,
Trebija,
Trebija ,
Zala,
Žiri
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website