Weather forecast - Jenkova planina
Weather forecast Jenkova planina:
Updated: 15. 05. 2026 06:17
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,5 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,3 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 80% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 20% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0,3 |
| 40% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 0,19 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0,09 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 0,09 |
| 97% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 97% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0,79 |
| 97% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 1,78 |
| 97% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 1,78 |
| 98% |
|
| 14h |
 |
| 12 °C |
| 1,19 |
| 84% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 58% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 25% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 33% |
|
Weather forecast for the location Jenkova planina. Jenkova planina is a mountain pasture in the Kamnik Savinja Alps mountain range (
Austria,
Slovenia) at an altitude of 1495 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Bad Eisenkappel,
Dom pod Storžičem,
Domžalski dom na Mali planini,
Grintovec,
Jezerski vrh,
Kamniško sedlo,
Kokrsko sedlo,
Krvavec,
Krvavec (Kržišče),
Krvavec (rotating webcam),
Logarska dolina,
Obir,
Paulitschsattel,
Solčava,
Velika planina (Gradišče),
Velika planina (the upper station of the cable car),
Velika planina (Zeleni rob),
Veliki Zvoh,
Zgornje Jezersko
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website