Weather forecast - Jermanca (Jermancov grič)
Weather forecast Jermanca (Jermancov grič):
Updated: 12. 05. 2026 21:13
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 35% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 10,93 |
| 96% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 5 °C |
| 4,5 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 84% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 0,3 |
| 32% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 97% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 86% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 7% |
|
| 20h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 9% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 29% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 44% |
|
| 5h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 84% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 41% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 1,39 |
| 95% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 1,83 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,33 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0,03 |
| 86% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0,39 |
| 98% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 0,63 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 1,56 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 3,13 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 3,59 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 5,19 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 5,19 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 4,13 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 3,66 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 8 °C |
| 3,79 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 3,79 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 1,76 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 1,43 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 1,56 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Jermanca (Jermancov grič). Jermanca (Jermancov grič) is a mountain in the Polhograjsko hribovje and Ljubljana mountain range (
Slovenia) at an altitude of 728 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Blegoš,
Cerkno,
Cerkno,
Davča,
Dom na Slajki,
Gorenja vas,
Gorje,
Idrija,
Idrija (Town square),
Idrija - Godovic, Zala,
Kladje,
Lučine,
Medvedje Brdo,
Pasja ravan,
Planinska koča Mrzlk,
Polhov Gradec,
Šentjošt nad Horjulom,
Smrečje,
Stari vrh,
Travnik,
Trebija,
Trebija ,
Zala,
Žiri
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website