Weather forecast - Königsberg
Weather forecast Königsberg:
Updated: 13. 05. 2026 02:18
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 13 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 14 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 14 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 12 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 40% |
|
| 5h |
 |
| 12 °C |
| 0,29 |
| 80% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0,29 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 14 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 14 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 14 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 0,29 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 13 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 13 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,3 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 12 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 12 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 12 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 12 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 0,99 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 2,39 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 2,39 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,3 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 10 °C |
| 0,99 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0,49 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0,1 |
| 96% |
|
| 14h |
 |
| 13 °C |
| 0,07 |
| 94% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 0,5 |
| 94% |
|
| 20h |
 |
| 11 °C |
| 0,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0,3 |
| 98% |
|
Weather forecast for the location Königsberg. Königsberg is a mountain in the Mountains eastern from Mur mountain range (
Austria) at an altitude of 462 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Aussichtsturm, Weinwarte St. Peter,
Bad Gleichenberg,
Gederovci,
Gornja Radgona Castle,
Klöchberg,
Kuzma,
Lomanoše,
Obstbau Haas,
Schloss Kapfenstein,
Straden - Saziani,
Tieschen
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website