Weather forecast - Ladinger Spitz (Saualpe)
Weather forecast Ladinger Spitz (Saualpe):
Updated: 15. 05. 2026 12:22
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,1 |
| Cloud cover: | 93% |
|
| 5h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 78% |
|
| 8h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| -1 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -1 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 19% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 20h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 23h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 40% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 0,1 |
| 84% |
|
| 8h |
 |
| 4 °C |
| 0,31 |
| 95% |
|
| 11h |
 |
| 5 °C |
| 1,6 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 5 °C |
| 1,6 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0,4 |
| 63% |
|
| 20h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 44% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 28% |
|
Weather forecast for the location Ladinger Spitz (Saualpe). Ladinger Spitz (Saualpe) is a mountain in the Lavanttal Alps mountain range (
Austria) at an altitude of 2079 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website