Weather forecast - Matajurski vrh
Weather forecast Matajurski vrh:
Updated: 12. 05. 2026 21:13
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 5% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 8,33 |
| 90% |
|
| 8h |
 |
| -2 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -4 °C |
| 4,5 |
| 98% |
|
| 14h |
 |
| -4 °C |
| 1,5 |
| 20% |
|
| 17h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 11% |
|
| 20h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 11h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 1 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,5 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -1 °C |
| 1,53 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 1,76 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -2 °C |
| 1,76 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Matajurski vrh. Matajurski vrh is a mountain in the Julian Alps mountain range (
Slovenia) at an altitude of 1936 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Bohinjska Bistrica,
Bukovo,
Cerkno,
Cerkno,
Črna prst,
Davča,
Gorje,
Kobla,
Koča na planini Razor,
Kravja Črna gora,
Most na Soči,
Petrovo Brdo,
Pokljuka,
Ratitovec,
Smučišče Kozji hrbet,
Soriška planina,
Tolmin,
Tolminski Lom,
Viševnik,
Vogel,
Zgornja Sorica,
Zgornji Goreljek (Pokljuka)
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website