Weather forecast - Ojstra / Oistra
Weather forecast Ojstra / Oistra:
Updated: 12. 05. 2026 21:13
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 68% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 3,09 |
| 97% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 58% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 1% |
|
| 20h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 2 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0,29 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0,29 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,5 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 3,76 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 2 °C |
| 3,76 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 2 °C |
| 2,36 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Ojstra / Oistra. Ojstra / Oistra is a mountain in the Karawanks mountain range (
Austria) at an altitude of 1577 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Apače / Abtei,
Bad Eisenkappel,
Bistrica pri Pliberku / Feistritz ob Bleiburg,
Dobrla vas / Eberndorf,
Dom na Peci,
Jezerski vrh,
Klopeiner See,
Logarska dolina,
Obir,
Paulitschsattel,
Petzen,
Solčava,
Turnersee,
Übungslift
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website