Weather forecast - Ojstri vrh (above Prevala)
Weather forecast Ojstri vrh (above Prevala):
Updated: 15. 05. 2026 02:55
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 6 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 0,29 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 80% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 20% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0,29 |
| 40% |
|
| 14h |
 |
| 12 °C |
| 0,29 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 0,08 |
| 84% |
|
| 20h |
 |
| 6 °C |
| 0,04 |
| 96% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 0,04 |
| 97% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,04 |
| Cloud cover: | 89% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 0,04 |
| 65% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0,16 |
| 57% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 0,16 |
| 71% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 0,16 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0,12 |
| 24% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 41% |
|
| 23h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 42% |
|
Weather forecast for the location Ojstri vrh (above Prevala). Ojstri vrh (above Prevala) is a mountain in the Kamnik Savinja Alps mountain range (
Slovenia) at an altitude of 1197 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Arboretum Volčji Potok,
Blagovica,
Domžalski dom na Mali planini,
Kompolje,
Krtina,
Limbarska gora,
Lukovica,
Mali Hrib,
Motnik,
Prelaz Črnivec,
Špitalič,
Trojane,
Trojane,
Velika planina (Gradišče),
Velika planina (the upper station of the cable car),
Velika planina (Zeleni rob),
Želodnik
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website