Weather forecast - Orljak (Čičarija)
Weather forecast Orljak (Čičarija):
Updated: 13. 05. 2026 06:39
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,5 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 95% |
|
| 20h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 95% |
|
| 23h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 86% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 80% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 71% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 65% |
|
| 11h |
 |
| 12 °C |
| 0,1 |
| 74% |
|
| 14h |
 |
| 12 °C |
| 0,29 |
| 88% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 0,29 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 0,1 |
| 57% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 79% |
|
Weather forecast for the location Orljak (Čičarija). Orljak (Čičarija) is a mountain in the Gorski Kotar and Istria mountain range (
Croatia) at an altitude of 1106 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Brešca,
Buzet,
Hum (v Istri),
Jelšane,
Jurdani,
Lanišće,
Male Loče,
Pasjak,
Predor Učka,
Roč,
Rupa,
Starod,
Sveti Martin
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website