Weather forecast - Planina na Kalu
Weather forecast Planina na Kalu:
Updated: 13. 05. 2026 12:45
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 32% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 30% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 14h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 5 °C |
| 0,29 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 0,29 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 23h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 79% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 0,03 |
| 33% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0,13 |
| 52% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0,59 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 0,59 |
| 88% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 0,49 |
| 74% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 0,06 |
| 85% |
|
| 23h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 72% |
|
Weather forecast for the location Planina na Kalu. Planina na Kalu is a bivouac in the Julian Alps mountain range (
Slovenia) at an altitude of 1490 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Črna prst,
Italijanska kostnica nad Kobaridom,
Javoršček,
Kobarid,
Koča na planini Kuhinja,
Koča na planini Razor,
Kuk (Kolovrat),
Livške Ravne,
Most na Soči,
Tolmin,
Tolminski Lom,
Vogel,
Volče
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website