Weather forecast - Planina Pretovč
Weather forecast Planina Pretovč:
Updated: 13. 05. 2026 02:18
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,5 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 6 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 0,69 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 0,59 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0,59 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,19 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 93% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 96% |
|
| 14h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 90% |
|
| 17h |
 |
| 13 °C |
| 0,01 |
| 77% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 0,19 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 11 °C |
| 0,39 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Planina Pretovč. Planina Pretovč is a mountain pasture in the Julian Alps mountain range (
Slovenia) at an altitude of 1160 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Italijanska kostnica nad Kobaridom,
Javoršček,
Kambreško,
Kobarid,
Koča na planini Kuhinja,
Koča na planini Razor,
Kuk (Kolovrat),
Livške Ravne,
Matajur,
Most na Soči,
Tolmin,
Tolminski Lom,
Vogel,
Volče
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website