Weather forecast - Planinski dom Žitnica
Weather forecast Planinski dom Žitnica :
Updated: 13. 05. 2026 06:39
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 12 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,3 |
| Cloud cover: | 40% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0,29 |
| 79% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0,29 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,3 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 8 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 1,9 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 0,4 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0,29 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,09 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0,09 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 96% |
|
| 11h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 85% |
|
| 14h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 77% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 69% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 66% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 54% |
|
Weather forecast for the location Planinski dom Žitnica . Planinski dom Žitnica is a mountain hut in the Žumberačka gora, Medvednica and Međimurje mountain range (
Croatia) at an altitude of 815 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Bregana,
Donja Zdenčina,
Jastrebarsko,
Jastrebarsko,
Mokrice,
Obrežje,
Planina v Podbočju,
Plešivica,
Samobor,
Samobor,
Slovenska vas
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website