Weather forecast - Planinsko zavetišče Crnopac
Weather forecast Planinsko zavetišče Crnopac :
Updated: 14. 05. 2026 02:06
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,5 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 6 °C |
| 0,29 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 79% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 52% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 30% |
|
| 23h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 13% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 2% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 2% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0,03 |
| 43% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0,03 |
| 62% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 0,03 |
| 44% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 27% |
|
| 20h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 90% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 83% |
|
Weather forecast for the location Planinsko zavetišče Crnopac . Planinsko zavetišče Crnopac is a bivouac in the Velebit mountain range (
Croatia) at an altitude of 1137 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website