Weather forecast - Pločno
Weather forecast Pločno:
Updated: 12. 05. 2026 21:13
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,11 |
| Cloud cover: | 82% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0,94 |
| 78% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0,3 |
| 68% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 1,5 |
| 73% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 4,5 |
| 83% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 92% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 23h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 8h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,5 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 2,85 |
| 98% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0,16 |
| 49% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 0,16 |
| 59% |
|
Weather forecast for the location Pločno. Pločno is a mountain in the Herzegovina mountain range (
Bosnia and Herzegovina) at an altitude of 2228 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website