Weather forecast - Polinik
Weather forecast Polinik:
Updated: 30. 05. 2026 12:55
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 53% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 64% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 0,3 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 1 °C |
| 0,1 |
| 59% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 2% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 1% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 2,35 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -1 °C |
| 0,92 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,22 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -2 °C |
| 0,27 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 1,5 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 0,7 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0,7 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 1,22 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 1,22 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,45 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -3 °C |
| 0,5 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| -3 °C |
| 0,82 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -3 °C |
| 0,82 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -3 °C |
| 0,22 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -3 °C |
| 0,05 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 23h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 3% |
|
Weather forecast for the location Polinik. Polinik is a mountain in the High Tauern mountain range (
Austria) at an altitude of 2784 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website