Weather forecast - Prielschutzhaus
Weather forecast Prielschutzhaus:
Updated: 13. 05. 2026 02:18
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 53% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 7% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0,09 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 1,19 |
| 97% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,59 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 4 °C |
| 3,58 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 1,59 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 0,1 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,2 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 4 °C |
| 1,39 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0,29 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0,29 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 0,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,9 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 1 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 1,4 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 1,89 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 2,69 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 2,69 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 5 °C |
| 1,79 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 5 °C |
| 3,09 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 3,09 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 1,9 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 1,4 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 7 °C |
| 0,89 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 0,59 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 0,69 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 6 °C |
| 0,69 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0,49 |
| 100% |
|
Weather forecast for the location Prielschutzhaus. Prielschutzhaus is a mountain hut in the Northern Limestone Alps mountain range (
Austria) at an altitude of 1420 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website