Weather forecast - Resje above Štore
Weather forecast Resje above Štore:
Updated: 13. 05. 2026 02:17
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 13 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 11 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 11 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 40% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 0,29 |
| 79% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0,29 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 13 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 13 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 12 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,3 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0,95 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 1,55 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 1,6 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,6 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 1,17 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0,3 |
| 96% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0,07 |
| 93% |
|
| 14h |
 |
| 14 °C |
| 0,05 |
| 91% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 0,05 |
| 96% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
Weather forecast for the location Resje above Štore. Resje above Štore is a mountain in the Posavsko hribovje and Dolenjska mountain range (
Slovenia) at an altitude of 567 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Celje (swimming pool),
Celjska koča,
Dramlje,
Jurklošter,
Lahomšek,
Letališče Celje (Letališče Levec),
Lisca,
Medlog,
Petrovče,
Planina pri Sevnici,
Škedenj,
Slatina,
Žegar,
Zima
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website