Weather forecast - Schönleitenhaus (Windgrube)
Weather forecast Schönleitenhaus (Windgrube):
Updated: 13. 05. 2026 12:45
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 22% |
|
| 5h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 89% |
|
| 8h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 2 °C |
| 0,51 |
| 91% |
|
| 23h |
 |
| 2 °C |
| 0,01 |
| 98% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 95% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 1,02 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -1 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 2,1 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0,95 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,55 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0,86 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 1 °C |
| 0,14 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 1 °C |
| 0,38 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,43 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 0,72 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0,43 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0,61 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 0,61 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 0,71 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 1 °C |
| 0,71 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 1 °C |
| 0,67 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,67 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 0,58 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0,4 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0,13 |
| 95% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 87% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 69% |
|
| 20h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 55% |
|
| 23h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 42% |
|
Weather forecast for the location Schönleitenhaus (Windgrube). Schönleitenhaus (Windgrube) is a mountain in the Northern Limestone Alps mountain range (
Austria) at an altitude of 1809 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website