Weather forecast - Serles
Weather forecast Serles:
Updated: 13. 05. 2026 12:45
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -13 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 94% |
|
| 5h |
 |
| -12 °C |
| 0 |
| 71% |
|
| 8h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 11h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 14h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 17h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| -7 °C |
| 0,2 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -8 °C |
| 0,5 |
| 92% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,39 |
| Cloud cover: | 89% |
|
| 5h |
 |
| -9 °C |
| 0,49 |
| 98% |
|
| 8h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -11 °C |
| 0,47 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -11 °C |
| 0,85 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -11 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,86 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| -12 °C |
| 0 |
| 84% |
|
| 8h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -5 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -5 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -5 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -9 °C |
| 0,84 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -10 °C |
| 0,49 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,35 |
| Cloud cover: | 98% |
|
| 5h |
 |
| -10 °C |
| 0,59 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| -9 °C |
| 0,54 |
| 98% |
|
| 11h |
 |
| -8 °C |
| 0,2 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| -6 °C |
| 0,17 |
| 89% |
|
| 17h |
 |
| -8 °C |
| 0,07 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| -10 °C |
| 0,03 |
| 59% |
|
| 23h |
 |
| -11 °C |
| 0 |
| 42% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 42% |
|
| 5h |
 |
| -11 °C |
| 0 |
| 41% |
|
| 8h |
 |
| -8 °C |
| 0 |
| 61% |
|
| 11h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 69% |
|
| 14h |
 |
| -4 °C |
| 0,02 |
| 81% |
|
| 17h |
 |
| -5 °C |
| 0,02 |
| 62% |
|
| 20h |
 |
| -8 °C |
| 0 |
| 47% |
|
| 23h |
 |
| -9 °C |
| 0 |
| 53% |
|
Weather forecast for the location Serles. Serles is a mountain in the Stubai Alps mountain range (
Austria) at an altitude of 2717 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Axamer - Lizum,
Axams (Birgitzköpflhaus),
Axams (FlyingCam Axams),
Bergeralm,
Bergeralm (Steinboden),
Birgitzköpfl,
Elfer,
Krinnenkopf,
Matrei am Brenner - Maria Waldrast,
Mitterjoch (Fulpmes),
Navis (Peer Alm Hochleger),
Neustift - Hochstubai (Übungsland Krössbach),
Neustift i. St. - Neustift,
Oberissalm in the Stubaier Oberbergtal,
Obernberg am Brenner (Obernberger See),
Panoramarestaurant Hoadl-Haus,
Panoramasee (Fulpmes),
Patscherkofel,
Patscherkofel,
Schlick 2000,
Schlick 2000 (Kreuzjoch),
Serlesbahnen,
Serleslifte Mieders Bergstation Koppeneck II,
Skiarena Bergeralm - Das Skigebiet im Wipptal,
Trins,
Volderau,
Wattens (Swarovski Kristallwelten)
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website