Weather forecast - Slap Skalca
Weather forecast Slap Skalca:
Updated: 15. 05. 2026 12:22
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,19 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 79% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 0,3 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 79% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 14h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 80% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 98% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 69% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0,1 |
| 79% |
|
| 14h |
 |
| 13 °C |
| 0,1 |
| 97% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 42% |
|
| 20h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 23% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 26% |
|
Weather forecast for the location Slap Skalca. Slap Skalca is a waterfall in the Pohorje, Dravinjske gorice and Haloze mountain range (
Slovenia) at an altitude of 920 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Bike Park Pohorje Maribor,
Fram,
Gramoznica,
Hočko Pohorje,
Kamnica,
Kopivnik,
Lovrenc na Pohorju,
Lukanja (Vodna vas),
Maribor,
Maribor airport,
Mariborski otok,
Mariborsko Pohorje,
Miklavž na Dravskem polju,
Pragersko (resting place),
Rogla (apartments Dandi – Jurgovo),
Slivnica junction,
Slovenska Bistrica,
Slovenska Bistrica (center),
Sveti Trije Kralji (Hotel Jakec),
Sveti Trije Kralji (Pohorje),
Viaduct Slivnica,
Viadukt Dragučova,
Vurmat
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website