Weather forecast - Spitzkofel
Weather forecast Spitzkofel:
Updated: 16. 05. 2026 21:24
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,2 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -6 °C |
| 0,32 |
| 92% |
|
| 8h |
 |
| -5 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 68% |
|
| 20h |
 |
| -5 °C |
| 0,09 |
| 33% |
|
| 23h |
 |
| -6 °C |
| 0,09 |
| 32% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,03 |
| Cloud cover: | 30% |
|
| 5h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| -3 °C |
| 0,3 |
| 79% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 89% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 66% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 33% |
|
| 5h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 34% |
|
| 8h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 11h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| -2 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| -3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -1 °C |
| 0,44 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -1 °C |
| 0,93 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,75 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| -2 °C |
| 0,48 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| -5 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -4 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| -2 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| -1 °C |
| 1,49 |
| 40% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0,02 |
| 85% |
|
| 23h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 88% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,03 |
| Cloud cover: | 86% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 0,03 |
| 94% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0,06 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0,1 |
| 94% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 0,2 |
| 94% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0,2 |
| 96% |
|
| 20h |
 |
| 1 °C |
| 0,18 |
| 92% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0,18 |
| 78% |
|
Weather forecast for the location Spitzkofel. Spitzkofel is a mountain in the Lienz Dolomites mountain range (
Austria) at an altitude of 2717 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website