Weather forecast - Stenica
Weather forecast Stenica:
Updated: 12. 05. 2026 21:13
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,18 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 0,58 |
| 75% |
|
| 8h |
 |
| 4 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 4,5 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 2 °C |
| 1,5 |
| 61% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 8h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,3 |
| Cloud cover: | 40% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 0,29 |
| 80% |
|
| 8h |
 |
| 5 °C |
| 0,29 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 8 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,3 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 5,94 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 5,94 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 3,5 |
| 100% |
|
Weather forecast for the location Stenica. Stenica is a mountain in the Karawanks mountain range (
Slovenia) at an altitude of 1091 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Dramlje,
Lukanja (Vodna vas),
Medlog,
Mislinja,
Mislinja,
Rogla,
Rogla (apartments Dandi – Jurgovo),
Rogla (Hotel Natura),
Rogla (Mašin Žaga),
Rogla (Ostruščica),
Škedenj,
Slatina,
Spodnje Stranice,
Sveti Trije Kralji (Hotel Jakec),
Sveti Trije Kralji (Pohorje),
Tepanje,
Vrhole pri Slovenskih Konjicah,
Zima
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website