Weather forecast - Sveti Jošt above Kranj
Weather forecast Sveti Jošt above Kranj:
Updated: 11. 05. 2026 07:02
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 40% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 12 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 12 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 11 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 0,3 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 19% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 5,79 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 5,79 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 2,33 |
| 98% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,79 |
| Cloud cover: | 98% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 1,46 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 3,19 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 3,19 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 1,73 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 2,23 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 2,86 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 3,86 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Sveti Jošt above Kranj. Sveti Jošt above Kranj is a mountain in the Škofjeloško, Cerkljansko hribovje and Jelovica mountain range (
Slovenia) at an altitude of 845 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Brezje,
Brnik,
Brunarica Dražgoše,
Bukovščica,
Dom pod Storžičem,
Dražgoše,
Kranj,
Kranj (Labore),
Kriška gora,
Lake Zbilje,
Medvode,
Medvode,
Overpass Strahinj,
Podnart,
Podtabor,
Podvin,
Polica (at Naklo),
Rudno,
Spodnji Brnik,
Stari vrh,
Stražišče pri Kranju,
Sveti Jošt nad Kranjem,
Torovo,
Tržič,
Voklo,
Zgornje Duplje
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website