Weather forecast - Sveti Mohor (Zabrekve)
Weather forecast Sveti Mohor (Zabrekve):
Updated: 11. 05. 2026 02:41
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 40% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 11 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 11 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 0,3 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 19% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 19% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 3,23 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 3,19 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 1,23 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 3,49 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 3,49 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 1,03 |
| 98% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 1,96 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 1,99 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 2,06 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0,96 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 3,49 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Sveti Mohor (Zabrekve). Sveti Mohor (Zabrekve) is a mountain in the Škofjeloško, Cerkljansko hribovje and Jelovica mountain range (
Slovenia) at an altitude of 952 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Blegoš,
Brezje,
Brunarica Dražgoše,
Bukovščica,
Dražgoše,
Kranj,
Kranj (Labore),
Kriška gora,
Overpass Strahinj,
Podnart,
Podtabor,
Podvin,
Polica (at Naklo),
Ratitovec,
Rudno,
Stari vrh,
Stražišče pri Kranju,
Sveti Jošt nad Kranjem,
Voklo,
Zgornje Duplje
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website