Weather forecast - Sveti Peter (Olešče)
Weather forecast Sveti Peter (Olešče):
Updated: 30. 05. 2026 02:31
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 19 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 18 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 18 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 23 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 25 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 26 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| 25 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 23h |
 |
| 22 °C |
| 0 |
| 20% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 21 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 20 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 8h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 11h |
 |
| 22 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 14h |
 |
| 25 °C |
| 0,3 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| 24 °C |
| 1,5 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| 22 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 23h |
 |
| 22 °C |
| 0 |
| 80% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 20 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 17 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 16 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 16 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 16 °C |
| 1,49 |
| 39% |
|
| 20h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 23h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 40% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 16 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 8h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 11h |
 |
| 18 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 14h |
 |
| 21 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 17h |
 |
| 20 °C |
| 0,06 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 18 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 16 °C |
| 0,03 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 15 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,23 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 17 °C |
| 0,23 |
| 97% |
|
| 8h |
 |
| 19 °C |
| 0,63 |
| 95% |
|
| 11h |
 |
| 19 °C |
| 0,63 |
| 98% |
|
| 14h |
 |
| 18 °C |
| 2,34 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 16 °C |
| 2,43 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 15 °C |
| 3,53 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 14 °C |
| 3,53 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Sveti Peter (Olešče). Sveti Peter (Olešče) is a church in the Posavsko hribovje and Dolenjska mountain range (
Slovenia) at an altitude of 525 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Celje (swimming pool),
Celjska koča,
Dramlje,
Jurklošter,
Lahomšek,
Letališče Celje (Letališče Levec),
Lisca,
Marno,
Medlog,
Petrovče,
Planina pri Sevnici,
Ribnik Vrbje,
Žegar,
Zima
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website