Weather forecast - Sveti Rok (otok Iž)
Weather forecast Sveti Rok (otok Iž):
Updated: 13. 05. 2026 02:17
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 16 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 8h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| 21 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 19 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 19 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 20 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 20 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 19 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 18 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 18 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 19 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 18 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 18 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 19 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 19 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 19 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 19 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,5 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 18 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 18 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 19 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 18 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 15 °C |
| 0,82 |
| 66% |
|
| 20h |
 |
| 14 °C |
| 0,82 |
| 85% |
|
| 23h |
 |
| 13 °C |
| 0,42 |
| 79% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 13 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,22 |
| Cloud cover: | 84% |
|
| 5h |
 |
| 13 °C |
| 0,06 |
| 88% |
|
| 8h |
 |
| 15 °C |
| 0,06 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 85% |
|
| 14h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 46% |
|
| 20h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 94% |
|
| 23h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 98% |
|
Weather forecast for the location Sveti Rok (otok Iž). Sveti Rok (otok Iž) is a mountain in the Adria islands mountain range (
Croatia) at an altitude of 50 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website