Weather forecast - Vanganel Lake
Weather forecast Vanganel Lake:
Updated: 13. 05. 2026 02:17
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 16 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 8h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 17 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| 21 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 19 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 19 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 20 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 20 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 19 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 18 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 18 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 19 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 18 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 18 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 19 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 19 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 19 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 19 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 18 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 18 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 19 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 18 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 14 °C |
| 0,69 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 0,59 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 13 °C |
| 0,59 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,13 |
| Cloud cover: | 97% |
|
| 5h |
 |
| 13 °C |
| 0,03 |
| 91% |
|
| 8h |
 |
| 16 °C |
| 0 |
| 89% |
|
| 11h |
 |
| 18 °C |
| 0 |
| 84% |
|
| 14h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 55% |
|
| 17h |
 |
| 19 °C |
| 0 |
| 36% |
|
| 20h |
 |
| 18 °C |
| 0,03 |
| 97% |
|
| 23h |
 |
| 17 °C |
| 0,03 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Vanganel Lake. Vanganel Lake is a lake in the Goriško, Notranjsko and Snežniško hribovje mountain range (
Slovenia) at an altitude of 55 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Ankaran,
Beka,
Bertoki,
Dekani,
Dragonja,
Izola,
Izola (Belvedere),
Jagodje,
Kaštel,
Katinara,
Koper,
Koper (marina),
Koper (Markovec),
Koper (panoramic view),
Landscape park Strunjan,
Lazaret,
Parecag,
Portorož,
Portorož (Villa Bellevue),
Portorož airport,
Sečoveljske soline,
Sečovlje,
Spodnje Škofije,
Stepani,
Valeta,
Valeta,
Viaduct Črni Kal
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website