Weather forecast - Veliki Rob / Großer Rain
Weather forecast Veliki Rob / Großer Rain:
Updated: 13. 05. 2026 12:45
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 62% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 14h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 20h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 11h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,5 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 2 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 4 °C |
| 0,29 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 79% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 64% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 90% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 0,49 |
| 95% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0,49 |
| 94% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0,29 |
| 88% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0,29 |
| 57% |
|
Weather forecast for the location Veliki Rob / Großer Rain. Veliki Rob / Großer Rain is a mountain in the Karawanks mountain range (
Austria) at an altitude of 1464 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Begunjščica,
Belska planina (Svečica),
Bled,
Bodental/Žabnica,
Celovška koča / Klagenfurter Hütte,
Dom na Zelenici,
Jesenice,
Koča na Dobrči,
Koča na Golici,
Lake Bled,
Lesce,
Ljubelj,
Moste,
Podljubelj,
Podvin,
Prešernova koča na Stolu,
Tržič,
Zelenica,
Zell / Sele
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website