Weather forecast - Chapel Na Koren
Weather forecast Chapel Na Koren:
Updated: 11. 05. 2026 21:24
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 44% |
|
| 5h |
 |
| 13 °C |
| 0,03 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 15 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 14 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 14 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 13 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 11 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 20% |
|
| 5h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 5 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0,3 |
| 19% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 14h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 19% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 11h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 14 °C |
| 0,29 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 13 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 11 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,3 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 0,33 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0,16 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Chapel Na Koren. Chapel Na Koren is a church in the Škofjeloško, Cerkljansko hribovje and Jelovica mountain range (
Slovenia) at an altitude of 550 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Begunjščica,
Belska planina (Svečica),
Bled,
Bohinjska Bistrica,
Brezje,
Brunarica Dražgoše,
Celovška koča / Klagenfurter Hütte,
Dom na Zelenici,
Dražgoše,
Hrušica,
Jesenice,
Kobla,
Koča na Dobrči,
Lake Bled,
Lesce,
Moste,
Obrne (HE Soteska),
Podnart,
Podtabor,
Podvin,
Pokljuka,
Prešernova koča na Stolu,
Ratitovec,
Rudno,
Smučišče Kozji hrbet,
Soriška planina,
Viševnik,
Zelenica,
Zgornja Sorica,
Zgornji Goreljek (Pokljuka)
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website