Weather forecast - Cima Ombladet
Weather forecast Cima Ombladet:
Updated: 2. 05. 2026 02:15
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 20h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 2% |
|
| 23h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 9% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 14% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 46% |
|
| 8h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 93% |
|
| 23h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 83% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 81% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 95% |
|
| 8h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 11h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 2 °C |
| 0,32 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0,04 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,18 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0,39 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0,39 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 1,12 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 1,12 |
| 98% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 0,69 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0,69 |
| 92% |
|
| 23h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 91% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 0 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,09 |
| Cloud cover: | 92% |
|
| 5h |
 |
| 0 °C |
| 0,06 |
| 97% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0,85 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 1,15 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 1,15 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0,83 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0,07 |
| 96% |
|
| 23h |
 |
| -1 °C |
| 0,13 |
| 97% |
|
Weather forecast for the location Cima Ombladet. Cima Ombladet is a mountain in the Carnic Alps mountain range (
Italy) at an altitude of 2255 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website