Weather forecast - Crodon di Scodavacca
Weather forecast Crodon di Scodavacca:
Updated: 16. 05. 2026 12:07
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,02 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| -7 °C |
| 0,1 |
| 89% |
|
| 8h |
 |
| -2 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 20h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 9% |
|
| 23h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 4% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| -3 °C |
| 0,65 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 91% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 60% |
|
| 5h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 73% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 0,3 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -3 °C |
| 0,05 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,07 |
| Cloud cover: | 98% |
|
| 5h |
 |
| -3 °C |
| 0,07 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| -2 °C |
| 0,03 |
| 89% |
|
| 11h |
 |
| -1 °C |
| 0,18 |
| 81% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 0,49 |
| 86% |
|
| 17h |
 |
| 0 °C |
| 0,49 |
| 87% |
|
| 20h |
 |
| -1 °C |
| 0,34 |
| 75% |
|
| 23h |
 |
| -2 °C |
| 0,02 |
| 77% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,02 |
| Cloud cover: | 93% |
|
| 5h |
 |
| -1 °C |
| 0,02 |
| 95% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0,07 |
| 96% |
|
| 11h |
 |
| 1 °C |
| 0,07 |
| 95% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 0,25 |
| 83% |
|
| 17h |
 |
| 2 °C |
| 0,25 |
| 61% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 49% |
|
| 23h |
 |
| -1 °C |
| 0 |
| 45% |
|
Weather forecast for the location Crodon di Scodavacca. Crodon di Scodavacca is a mountain in the Carnic Alps mountain range (
Italy) at an altitude of 2389 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website