Weather forecast - Daumen
Weather forecast Daumen:
Updated: 13. 05. 2026 16:51
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -13 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| -11 °C |
| 0 |
| 95% |
|
| 8h |
 |
| -8 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 11h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 14h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 17h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 20h |
 |
| -5 °C |
| 0,1 |
| 61% |
|
| 23h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 93% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 90% |
|
| 5h |
 |
| -7 °C |
| 0,27 |
| 90% |
|
| 8h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -6 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -7 °C |
| 4,1 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -9 °C |
| 3,35 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -12 °C |
| Precipitation (mm/h): | 2,9 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -12 °C |
| 2,7 |
| 93% |
|
| 8h |
 |
| -7 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| -7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -7 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -7 °C |
| 0,35 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -6 °C |
| 0,12 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,37 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -7 °C |
| 0,07 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 90% |
|
| 20h |
 |
| -6 °C |
| 0 |
| 73% |
|
| 23h |
 |
| -8 °C |
| 0 |
| 50% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 21% |
|
| 5h |
 |
| -10 °C |
| 0 |
| 5% |
|
| 8h |
 |
| -4 °C |
| 0,02 |
| 19% |
|
| 11h |
 |
| -1 °C |
| 0,02 |
| 73% |
|
| 14h |
 |
| 0 °C |
| 0,07 |
| 92% |
|
| 17h |
 |
| -2 °C |
| 0,07 |
| 87% |
|
| 20h |
 |
| -5 °C |
| 0,07 |
| 82% |
|
| 23h |
 |
| -6 °C |
| 0,05 |
| 63% |
|
Weather forecast for the location Daumen. Daumen is a mountain in the Lienz Dolomites mountain range (
Austria) at an altitude of 2720 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Dolomitenhütte,
Ederplan,
Faschingalm - Zettersfeld,
Frohn,
Gailberg,
Gailbergsattel,
Iselsberg,
Lainach - Rangersdorf,
Lienz,
Liesing im Lesachtal (Plassegge),
Oberdrauburg,
Obertilliacher Bergbahnen,
Winklern,
Zettersfeld
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website