Weather forecast - Diga del Vajont
Weather forecast Diga del Vajont:
Updated: 13. 05. 2026 06:39
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 98% |
|
| 5h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 92% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 93% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 84% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,05 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0,29 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 4,89 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 4,53 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,93 |
| Cloud cover: | 98% |
|
| 5h |
 |
| 8 °C |
| 0,01 |
| 58% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 10 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 9 °C |
| 0,2 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 0,28 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,69 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0,14 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0,14 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0,11 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 15 °C |
| 0,02 |
| 97% |
|
| 17h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 70% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 34% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 21% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 11% |
|
| 5h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 2% |
|
| 8h |
 |
| 15 °C |
| 0,01 |
| 22% |
|
| 11h |
 |
| 18 °C |
| 0,07 |
| 58% |
|
| 14h |
 |
| 17 °C |
| 0,08 |
| 83% |
|
| 17h |
 |
| 14 °C |
| 0,08 |
| 82% |
|
| 20h |
 |
| 12 °C |
| 0,07 |
| 84% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0,05 |
| 80% |
|
Weather forecast for the location Diga del Vajont. Diga del Vajont is a church in the Carnic Alps mountain range (
Italy) at an altitude of 722 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website