Weather forecast - Dom na Šmohorju
Weather forecast Dom na Šmohorju:
Updated: 12. 05. 2026 21:13
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 8 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,13 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0,19 |
| 61% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 4,5 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 66% |
|
| 20h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 39% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 8h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 0% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 11 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 9 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,29 |
| Cloud cover: | 40% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0,29 |
| 79% |
|
| 8h |
 |
| 8 °C |
| 0,29 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 11 °C |
| 1,49 |
| 99% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 10 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 10 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,3 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 9 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 8,06 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 3,19 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 1,43 |
| 99% |
|
Weather forecast for the location Dom na Šmohorju. Dom na Šmohorju is a mountain in the Posavsko hribovje and Dolenjska mountain range (
Slovenia) at an altitude of 784 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Celje (swimming pool),
Celjska koča,
Kum,
Lahomšek,
Letališče Celje (Letališče Levec),
Lisca,
Marno,
Medlog,
Mrzlica,
Petrovče,
Ribnik Vrbje,
Šentrupert,
Trbovlje,
Žalec
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website