Weather forecast - Gamsmilchbar
Weather forecast Gamsmilchbar:
Updated: 19. 05. 2026 12:22
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 1 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,09 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 1 °C |
| 0,22 |
| 99% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 0,3 |
| 40% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 1,5 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 0,03 |
| 96% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 92% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 84% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 92% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 0,83 |
| 98% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 0,29 |
| 81% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,47 |
| Cloud cover: | 87% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 0,25 |
| 92% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 14h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| 6 °C |
| 0,03 |
| 76% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 82% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 5 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 57% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 30% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 32% |
|
| 11h |
 |
| 14 °C |
| 0 |
| 62% |
|
| 14h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 61% |
|
| 17h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 49% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 34% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 74% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 34% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 1% |
|
| 8h |
 |
| 11 °C |
| 0 |
| 21% |
|
| 11h |
 |
| 13 °C |
| 0 |
| 44% |
|
| 14h |
 |
| 15 °C |
| 0 |
| 50% |
|
| 17h |
 |
| 12 °C |
| 0 |
| 40% |
|
| 20h |
 |
| 10 °C |
| 0 |
| 31% |
|
| 23h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 25% |
|
Weather forecast for the location Gamsmilchbar. Gamsmilchbar is a mountain hut in the Lower Tauern mountain range (
Austria) at an altitude of 2184 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Fanningberg,
Fanningberg,
Forstau (Bergstation Vorderfager),
Gamskogelhütte,
Gamsleiten,
Gasselhöh Hütte,
Grünwaldkopf (Obertauern),
Hochalmkopf (Obertaueren),
Hundsfeldsee - Obertauern,
Kemahdhöhe (Radstadt-Altenmarkt),
Obertauern,
Obertauern (FlyingCam),
Obertauern (Plattenkar),
Obertauern (Zehnerkar),
Obertauern - Schaidberg,
Obertauern - Zehnerkar,
Radstadt (FlyingCam),
Radstadt (Kemahdhöhe),
Reiteralm,
Reiteralm (Gasselhöh Hütte),
Seekar (Hundeskogel),
Seekarspitz,
Seekarspitze,
Zauchensee,
Zauchensee (FlyingCam)
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website