Weather forecast - Gartnerkofel
Weather forecast Gartnerkofel:
Updated: 13. 04. 2026 06:34
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,12 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -4 °C |
| 0,12 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0,4 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 0,1 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 2,62 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| -4 °C |
| 2,52 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 0 °C |
| 0,3 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| -4 °C |
| 0,85 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| -4 °C |
| 0,67 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,16 |
| Cloud cover: | 98% |
|
| 5h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 98% |
|
| 8h |
 |
| 1 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 20h |
 |
| -2 °C |
| 0,07 |
| 69% |
|
| 23h |
 |
| -3 °C |
| 0 |
| 59% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -4 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 62% |
|
| 5h |
 |
| -5 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 8h |
 |
| 0 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 0,15 |
| 97% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 0,17 |
| 90% |
|
| 17h |
 |
| 1 °C |
| 0,17 |
| 85% |
|
| 20h |
 |
| 0 °C |
| 0,17 |
| 90% |
|
| 23h |
 |
| -2 °C |
| 0,02 |
| 72% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | -3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 48% |
|
| 5h |
 |
| -4 °C |
| 0 |
| 36% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 30% |
|
| 11h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 66% |
|
| 14h |
 |
| 4 °C |
| 0,02 |
| 87% |
|
| 17h |
 |
| 3 °C |
| 0,02 |
| 86% |
|
| 20h |
 |
| -1 °C |
| 0,02 |
| 63% |
|
| 23h |
 |
| -2 °C |
| 0 |
| 61% |
|
Weather forecast for the location Gartnerkofel. Gartnerkofel is a mountain in the Carnic Alps mountain range (
Austria) at an altitude of 2195 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website