Weather forecast - Grebenc
Weather forecast Grebenc:
Updated: 15. 05. 2026 18:34
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 2 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0,71 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 2 °C |
| 0 |
| 96% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 0,3 |
| 80% |
|
| 11h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 4 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 20h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 23h |
 |
| 3 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 1,49 |
| Cloud cover: | 100% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 1,49 |
| 100% |
|
| 8h |
 |
| 2 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 11h |
 |
| 2 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 14h |
 |
| 3 °C |
| 1,5 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 4 °C |
| 0,3 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 4 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 3 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 19% |
|
| 5h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 19% |
|
| 8h |
 |
| 3 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 5 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 14h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 80% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 79% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 20% |
|
| 23h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 40% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 6 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 0% |
|
| 5h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 8h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 0% |
|
| 11h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 14h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 9 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 20h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 99% |
|
| 23h |
 |
| 8 °C |
| 0 |
| 99% |
|
|
| | 2h |
| |  |
| Temperature: | 7 °C |
| Precipitation (mm/h): | 0 |
| Cloud cover: | 99% |
|
| 5h |
 |
| 7 °C |
| 0,1 |
| 73% |
|
| 8h |
 |
| 9 °C |
| 0,89 |
| 73% |
|
| 11h |
 |
| 11 °C |
| 1,28 |
| 92% |
|
| 14h |
 |
| 10 °C |
| 1,28 |
| 100% |
|
| 17h |
 |
| 8 °C |
| 0,59 |
| 90% |
|
| 20h |
 |
| 7 °C |
| 0 |
| 65% |
|
| 23h |
 |
| 6 °C |
| 0 |
| 36% |
|
Weather forecast for the location Grebenc. Grebenc is a mountain in the Kamnik Savinja Alps mountain range (
Slovenia) at an altitude of 1479 meters above sea level.
Webcams in the vicinity
km:
Begunjščica,
Brezje,
Brnik,
Dom na Zelenici,
Dom pod Storžičem,
Grintovec,
Jezerski vrh,
Koča na Dobrči,
Kokrsko sedlo,
Kranj,
Kranj (Labore),
Kriška gora,
Krvavec,
Krvavec (Kržišče),
Krvavec (rotating webcam),
Ljubelj,
Overpass Strahinj,
Podljubelj,
Podnart,
Podtabor,
Podvin,
Polica (at Naklo),
Stražišče pri Kranju,
Sveti Jošt nad Kranjem,
Tržič,
Veliki Zvoh,
Voklo,
Zelenica,
Zell / Sele,
Zgornje Duplje,
Zgornje Jezersko
Mountains in the vicinity
km:
Panoramas in the vicinity
km:
Weather forecast on your website